Andrzej Sobczyk

Komentarz w sprawie Osiedla Fatimskiego

27 marca 2018

Moi Drodzy!

W obliczu tego, co wydarzyło się w mediach wokół Osiedla Fatimskiego  (www.OsiedleFatimskie.pl), czuję się zobowiązany do kilku zdań komentarza. Kto jeszcze nie wie o co chodzi, niech wie tyle, że w minionym tygodniu chyba wszystkie istotne redakcje mówiły o Osiedlu (od GN, poprzez TVP, Wprost, Onet, WP, Polsat, Fakt, na dziesiątkach mniejszych redakcji skończywszy). Była to dla mnie niespodziewana fala tsunami informacyjnego, która wygenerowała nieprawdopodobną liczbę błogosławieństwa oraz niestety kłamstw. Choćby takie, że nazwano mnie deweloperem, którym nie jestem, oraz dziesiątki pomniejszych.

Pomysł na Osiedle wziął się stąd, że moim marzeniem było zamieszkać w przyjaznym, chrześcijańskim otoczeniu. Najpierw podzieliłem się tym z Wami, a później znaleźli się ludzie, którzy zdecydowali się rozpocząć budowę.

Moimi celami są NIEZMIENNIE działania wspierające projekty ewangelizacyjne tworzone wspólnie z internetową społecznością (np. www.NajwiekszyDar.pl). Czymś takim jest oczywiście Osiedle Fatimskie, ale głównie są to filmy, książki i wydarzenia.

Przyznam, że było to jednocześnie trudne i cenne doświadczenie. Za każdą modlitwą i dobre słowo szczególnie dziękuję!

Będąc na celowniku, oceniam to jako reakcję na dobro, które się dzieje, i które ma się wydarzyć. A skoro atak był tak skrajnie ostry, marzy mi się, by odpowiedzieć na niego… odpowiednio większym dobrem!

W związku z tym proszę Was o jeszcze większą falę modlitwy za tych wszystkich, co nas oczerniają. Bo właściwie to dostało się nie tylko nam, ale także wspólnotom i chrześcijanom w ogóle. Proszę o modlitwę, bo wierzę, że jest to najlepsza odpowiedź.

Chętnych do zapoznania się z rzetelnie zrobionymi materiałami prasowymi zapraszam m.in. tutaj:

O Osiedlu w skrócie:

Osiedle Fatimskie powstaje dla tych, którzy marzą nie tylko o pięknym domu i jego otoczeniu. Jest dla tych, którzy chcą stworzyć dom, którego sercem są szczęśliwi ludzie polegający na Bogu, który jest ich inspiracją, wsparciem i bezpieczeństwem.

Więcej o naszej idei Osiedla przeczytać możesz na www.OsiedleFatimskie.pl.

Przeczytasz tam m.in. o lokalizacjidomach oraz użytych technologiach.

Co dalej?

Będąc zaprawiony w boju (:)) potwierdzam, że z jeszcze większą siłą chcę realizować wcześniej wymienione cele.

Tymczasem pozdrawiam z Bielska-Białej, gdzie nagrywamy kolejne materiały do naszego oczka w głowie – Akademii Właściwy Tor (www.WlasciwyTor.pl)

Działamy! Niech Dzieją Się Dobre Rzeczy! :)
Andrzej Sobczyk
andrzej@gloria24.pl

Co o tym myślisz? Skomentuj!