Andrzej Sobczyk

Ciekawostki

Ciekawostki, czyli to, do czego z przyjemnością wraca się pamięcią ;-)

Wyzwanie na rok 2018

Tworzymy nową produkcję kinową “Największy Dar”. Bo… jeśli tyle filmów nauczyło nas nienawidzić, zróbmy taki, który będzie uczył wybaczania!

Więcej informacji: www.najwiekszydar.pl

najwdar

Podsumowanie działań w 2017 roku

Na tej stronie znajduje się pełne podsumowanie naszych działań, które wydarzyły się w 2017 roku:

ASO-podsumowanie2015http://andrzejsobczyk.gloria24.pl/podsumowanie-2017/

Podsumowanie działań w 2016 roku

Na tej stronie znajduje się pełne podsumowanie naszych działań, które wydarzyły się w 2016 roku:

ASO-podsumowanie2015http://andrzejsobczyk.gloria24.pl/podsumowanie-2016/

Podsumowanie działań w 2015 roku

Na tej stronie znajduje się pełne podsumowanie naszych działań, które wydarzyły się w 2015 roku:

ASO-podsumowanie2015http://andrzejsobczyk.gloria24.pl/podsumowanie-2015/

Podsumowanie działań w 2014 roku

Na tej stronie znajduje się pełne podsumowanie naszych działań, które wydarzyły się w 2014 roku:

podsumowanie2014http://andrzejsobczyk.gloria24.pl/praca/podsumowanie-2014r/

 

Styczeń 2014 

Rozpoczynamy kolejny projekt. Kręcimy film fabularny o bł. Karolinie Kózkównie. W ciągu pierwszych 3 tygodni mamy połowę budżetu. Mamy napisany scenariusz, wybranych aktorów i całą armię ludzi z „PANCERZA”, którzy mają nas chronić.

Tutaj link do strony filmu: http://wielkiewyzwanie.pl/
Tutaj do informacji o „Pancerzu”:  http://www.pancerz.wielkiewyzwanie.pl/

Film ma być gotowy w sierpniu. Uda się?

 

Listopad 2013

Masa przygotowań i… to historyczne wydarzenie już za nami. Zakończyliśmy I Europejski Kongres Pro-Life” w Krakowie. Do królewskiego miasta zjechała się cała śmietanka aktywistów pro-life. Europejskie autorytety, politycy, szefowie wielkich organizacji. I my – polska fundacja „”Jeden z n nas”.

Kongres był zakończeniem europejskiej zbiórki podpisów przeciw aborcji. Polska jest w czołówce najaktywniejszych krajów. A cała inicjatywa zebrała niecałe 2 000 000 podpisów!

Poniżej zdjęcie z fundatorami fundacji „Jeden z Nas” i z Carlo Cassinim – włoskim wieloletnim eurodeputowanym, chyba najważniejszym człowiekiem europejskiego pro-life. To on zainicjował „One of Us”.

IMG_8359-kopia   IMG_8383-kopia

Grudzień 2013 

Prawie, prawie… prawie milion!
Aż tyle wyświetleń miały kolejne rekolekcje internetowe, którym patronujemy. Nazywały się „Wilki Dwa”. Głosił je o. Adam Szustak, a zapisy były tutaj: http://mocneslowo.pl. Niesamowity jest zasięg tych „internetowych” narzędzi ewangelizacji.

 

Wrzesień 2013 

Jesteście niesamowici.
Ludzie chcą robić dobre rzeczy!
Napisałem krótkie ogłoszenie, że poszukuję osób do pomocy przy projektach mających zmieniać nasz świat na lepszy. Nie pisałem szczegółów. Tylko, że są potrzebni. Do tej pory zapisanych mamy ponad 3000 osób! Już niebawem dowiesz się co wyrośnie z tego „fundamentu”. A jeśli chcesz do nas dołączyć kliknij tutaj »

Marzec 2013 

Drukujemy i rozdajemy za darmo 1 200 000 gazet Dobre Nowiny. Gazeta rozchodzi się w niewiarygodnym tempie, w dużej mierze dzięki akcji UrodzinyDlaWszystkich.pl.  W Polskę leci wieść: chroń życie (szczególnie nienarodzonych). Ostateczny wynik: największa prasowa kampania pro-life i ponad 1500 wolontariuszy w całym kraju.

Urodziny Dla Wszystkich.pl   Urodziny Dla Wszystkich.pl - tekst

Czerwiec 2011

Brat Benedykt Pączka zbiera na budowę szkoły w Afryce. Myślę sobie… „festyn na rynku w Krakowie to dobra sprawa, ale zróbmy to też internecie”. Tak powstał pomysł „Czadowa Tablica.pl„. W samym tylko internecie uzbierało się na dwie szkoły.

Afryka   podziekowanie-z-Moundou[1]

Maj 2010

Do Krakowa przyjeżdża Newt Gingrich, jeden z popularniejszych polityków USA, kandydat na prezydenta. Spotykamy się, rozmawiamy i promujemy dzieło Newta w Polsce – film „9 dni, które zmieniły świat”. Więcej zdjęć jest tutaj »


Newt w Polsce   Newt Gingrich    Newt

Listopad 2010

„Klientom gloria24.pl trzeba coś dać”. Tak powstaje pomysł internetowych rekolekcji MocneSlowo.pl. Miały być tylko dla klientów. Rozeszły się w 110 krajach świata. W pierwszym miesiącu wysłuchano ich 400 000 razy. Do dziś łącznie: 1 000 000. Chwała Bogu.

Luty 2010

Siostry Karmelitanki z Wrocławia mają wielki problem. Żyją z 400 zł/mc. Burza uszkodziła dach i potrzebny jest remont. Uruchamiamy akcję pomocy „Znajdź 30 złotych„. Zamiast potrzebnych 30 000 zł ludzie wpłacają 270 000 zł. Siostry remontują nie tylko kawałek dachu, ale cały i kilka innych rzeczy.

Październik 2007

Wysyłam pierwszy Dobry Mailing – dociera do 17 osób. W najśmielszych marzeniach nie wymyśliłbym, że jego wysyłka sięgać będzie 180 000 maili miesięcznie (i ciągle rośnie. Stan na 2013 r.). Usługa była i zawsze będzie darmowa: http://dobrymailing.gloria24.pl/

 

Żeby było jasne: „słudzy bezużyteczni jesteśmy” (Łk 17; 10). Robię co mam zrobić, podzięka nie mi się należy. Bogu chwała.

7 komentarzy

 1. Tomek |

  Dzięki,

  i POZDRAWIAM SERDECZNIE ZA WSZYSTKO, CO ROBISZ!

  Ja staram się podobnie – robię to co mogę z TYMI, których Bóg postawił kiedyś na mojej Drodze, ratując moje małżeństwo.

  zapraszam zatem na http://www.rekolekcLuduje-malzenskie.pl/

  a w moim imieniu, jeśli zechcesz, zapraszaj też innych;)

  I niech Dobro rośnie na chwałę Pana i Jego Ludu!

  Tomek

  a NICKA ucałuj ode mnie SERDECZNIE jak tylko go spotkasz, a przecież wiem, że tak się stanie…

  Odpowiedz
 2. Ela |

  Witaj Andrzeju!
  Podziwiam Twój zapał Andrzeju i zaangażowanie, a także wszystkich, którzy przyczynili się do powstania Dzieła e-rekolekcji. Oczywiście posłałam maila dalej do kilku osób i mam nadzieję, że taka forma rekolekcji przyciągnie ich podobnie jak zainteresowała mnie rok temu.
  Choć nie zawsze odpowiadam na maile, które do mnie wysyłasz, to jednak zawsze mam Ciebie i to co robisz w pamięci i oczywiście błogosławię Ciebie za to.
  Jeszcze jedno, przyjmij choć spóźnione lecz szczere życzenia imieninowe. Życzę Ci dużo sił i zdrowia, mnóstwa nowych pomysłów i wszelkich błogosławieństw potrzebnych do tworzenia jeszcze większych i piękniejszych dzieł na chwałę Najwyższego. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 3. Lucyna |

  Andrzej witaj!

  Dziękuje i Gratuluję…. to wyjątkowe szczęście i precyzja działania. Bóg błogosławi swoim wiernym Sługom i niech tak pozostanie.
  Dobrego urlopu i pozdrawiam tez z Krakowa. L.

  Odpowiedz
 4. Monika Gernot :) |

  Witam Panie Andrzeju!

  Nawet nie wiem, czy Pan to przeczyta.
  Dziękuję Bogu za to, co Pan robi dla wszystkich. Czasem myśl przeczytana w mailu od Pana potrafi rozjaśnić nadzieją ciemność, która pojawia się w środku. Może to takie normalne się stało, iż dostaję te wiadomości, ale dziś postanowiłam podziękować.. bo to dla mnie ważne, że są ludzie, którym zależy innych. Dla Pana naszego.
  Najgorsza jest obojętność. Ona zabija miłość w nas, niszczy nasze człowieczeństwo.

  Obiecuję modlitwię,
  pozdrawiam,

  Odpowiedz
 5. Artur Wójcikiewicz |

  Witam Panie Andrzeju
  Piszę pierwszy raz, choć dobry mailing otrzymuję od 2010 roku. Na początku bardzo bardzo dziękuję Panu za te zawsze trafne myśli jakie otrzymuję w dobrym mailingu – na prawdę dodają mi bardzo często skrzydeł. Czasem nawet sprawiają, że usmiecham się do monitora, bo są tak odpowiednie do sytuacji w której się znajduję. Dziękuję również za wszyskie życzenia świąteczne. Przepraszam, że nie odpisywałem. Kilka razy otrzymałem od Pana maile z prośba o wsparcie lub z informacją o podjętych przez Pana inicjatywach na rzecz obrony życia i szerzenia Świętej Ewangelii. Jestem pod ogromnym wrażeniem i bardzo pozytywnie zaskoczony tym, że są tacy odważni ludzie jak Pan, którzy za wszelką cenę szerzą Dobrą Nowinę. Dziś dopiero zobaczyłem Pana profil na facebooku i przyznam szczerze, że znam osobiście księży, którzy nawet połowy nie robią tego co Pan i tym bardziej Bogu dzięki za Pana. Widać, że jest Pan wspierany Bożą Łaską – bo trzeba ogromnej Łaski od Stwórcy, by tyle działać. Ja sam studiuję na 5 roku teologię i wiem, że bez Boga to kompletnie niczego nikt nie dokona. Bardzo podoba mi się księgarnia przez Pana prowadzona. Jak dotąd niestety mało robiłem w niej zakupów, ale mam ograniczenia ekonomiczne. Napisałem tego maila, ponieważ chcę żeby Pan wiedział, że jestem kolejną osobą wspierającą Pana działalność. Obiecuję modlitwę w Pana intencji i za powzięte przez Pana inicjatywy. Jak narazie tylko tak mogę Pana wspierać. Niech dobry i łaskawy Bóg zawsze Panu towarzyszy swoim błogosławieństwem.

  Serdecznie pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Krystyna |

   Niech Was Pan Bog Blogoslawi.Dziekuje za kazde dobre slowo,za ta piekna prace dla naszego PANA,to cos niesamowitego,ile mozna zrobic dobrego !!! Szczesc Wam Boze. Czekam na kazde slowo od Was.

   Odpowiedz

Co o tym myślisz? Skomentuj!