Andrzej Sobczyk

Poszukuję…

Wędrując po tym świecie spotykam nieustannie wspaniałych ludzi robiących dobrą robotę. Działają, walczą, zmieniają świat. Świetnie!

W jedności siła.

Są jednak tacy, którzy całkiem podobnie… niszczą to co dobre. W końcu to często dobry biznes.

Mam przekonanie, że przy różnych większych czy mniejszych, ale dobrych dziełach  - trzeba działać wspólnie. Inaczej „druga strona” będąc silna przykryje nas kapeluszem.

W związku z tym nieustannie poszukuję osób, które chciałyby włączyć się w różne projekty, z którymi mam coś wspólnego (ogólnie rzecz biorąc promocja chrześcijańskich wartości). Działajmy razem. Każdy wniesie coś od siebie i zdołamy wybudować świetną jakość.

Zapraszam Cię – zapisz się poniżej.

Od czasu do czasu wyślę Ci maila z informacją co się dzieje i z zachętą to działania. A co z tego wyniknie? Jeden Bóg wie. Mam nadzieje, że wielkie i błogosławione dzieła.

 Administrator przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką Prywatności. Uzupełniając formularz, wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości e-mail od DW Rafael s.j., ul. Rękawka 51, 30-535 Kraków, tel.: 12 411 14 52, adres e-mail: rafael@rafael.pl oraz na przetwarzanie danych (adresu e-mail oraz historii otwieralności wiadomości). Mogę cofnąć zgodę w każdym czasie. Dane będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody. Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych.

PS: W marcu 2013 zamieściłem podobne ogłoszenie. Szukałem wtedy ludzi, którzy zechcą rozdać w Polsce 1 000 000 egz. gazety pro-life „Dobre Nowiny”. Odzew był niesamowity! W jeden weekend zapisało się 1300 osób, a gazeta dotarła do milionów osób!! W jedności siła.

PS 2: Po jednym dniu od zamieszczenia tego ogłoszenia… jest nas niecałe 2 000 osób! Dzięki, że jesteście. Działamy.

34 komentarzy

 1. Mariola |

  Szanowny Panie Andrzeju,

  jako klientka Księgarni, uczestniczka internetowych rekolekcji oraz stała czytelniczka dobrego mailingu, pragnę z serca podziękować za te wszystkie niezwykle cenne inicjatywy. Polski Kościół potrzebuje takich ludzi i takich przedsięwzięć. Jestem pod wielkim wrażeniem.

  Odpowiedz
  • Czesława |

   Ja również podpisuję się pod tymi słowami, wyrażają dokładnie to, co chciałam napisać. Dzięki wielkie!

   Odpowiedz
    • Joanka |

     Ja również podpisuję się pod tym. Ob tak dalej! :) Każde rekolekcje dają mi dużo do myślenia. Cieszę się tym bardziej, że nie mam możliwości chodzenia na rekolekcje w „realu”. I dziękuje za każde dobre słowo :)

     Odpowiedz
    • Joanka |

     Ja również podpisuję się pod tym. Ob tak dalej! :) Każde rekolekcje dają mi dużo do myślenia. Cieszę się tym bardziej, bo nie mam możliwości chodzenia na rekolekcje w „realu”. I dziękuje za każde dobre słowo :)
     Na o. Andrzeja trafiłam przez przypadek (już nie pamiętam nawet jaki i kiedy). Zaczęło się chyba od rekolekcji. I od tego czasu z niecierpliwością czekam na każdy kolejny mail :) pozdrawiam, z Panem Bogiem

     Odpowiedz
 2. Danuta |

  Andrzeju,
  jak dobrze,że jesteś. Daj Boże byś mógł jak najczęściej rozsyłać takie
  słowa jak te z wywiadu z Franciszkiem. Jednak najbardziej poruszyły mnie
  Twoje słowa o pragnieniu dawania ludziom wartości…Ile dobra można
  zrobić dla setek osób realizując fantastyczne pragnienia.
  Życzę Ci pięknych chwil wytchnienia (wakacje) i serdecznie pozdrawiam z
  Poznania
  Danuta
  p.s.
  oczywiście wiadomość rozsyłam dalej, tak jak rekolekcje

  Odpowiedz
 3. Zbigniew Grygorcewicz |

  Od dawna spotykam i stale szukam takich wariatów. Przez internet spotkałem ich sporo… Mnie bardziej interesuje Kazachstan, bo tutaj pracuję…choć nie zapominam o Polsce. Ale tu jest o wiele łatwiej…Od lat mam kontakt z PRO LIFE jaeszcze z Gdańska z małżeństwem Kowalewskich… dzięki tej znajomości udało mi się uratować ponad 30 dzieci. Warto żyć!!! Kurde warto…

  Odpowiedz
  • admin |

   Bardzo, bardzo dziękuję za te słowa! Dodają otuchy ale i… podnoszą poprzeczkę.

   Odpowiedz
  • Weronika |

   Witam!!!
   Czytając komentarze pana Andrzeja Sobczyka natknęłam się na pański komentarz, a mianowicie o pracy w Kazachstanie! Mam na imię Weronika, pochodzę z Kazachstanu( moi rodzice i bracia nadal mieszkają w północnym Kazachstanie, w m.Zielony Gaj). Ja aktualnie mieszkam w Lublinie z mężem i dziećmi. Dziękuję za pańską pracę i czy mógłby Pan napisać coś o tej pracy, a nóż mogłabym w czymś pomóc?!
   Pozdrawiam serdecznie!

   Odpowiedz
 4. Ewa |

  Bardzo dziękuję za wszystkie rekolekcje ,ciepłe słowa które są treścią naszego życia.Dziękuję za słowa otuchy w trudnych chwilach, za obecność i cudowne błogosławieństwo na tak znaczący dzień.tak bardzo tego potrzebujemy w tym zabieganym świecie.pozdrawiam i życzę Błogosławionych Świąt

  Odpowiedz
 5. Beata |

  Witaj Andrzeju ;)
  Dzięki Wilkom dzisiaj o północy idę powitać Dzieciątko Jezus ;)
  Cuda się zdarzają, teraz to widzę :) Dziękuję.
  Chwała Panu, Który Jest !

  Odpowiedz
 6. Maria |

  Witam świątecznie.Brak mi słów żeby wyrazić swą wdzięczność.Za każde słowo skierowane do nas .Dziękuję za każdą chwilę którą słuchałam w tych wspaniałych rekolekcjach.Bóg zapłać za świąteczne błogosławieńswo i życzenia i również życzę Obitych łas od dzieciątka Jezus ..Swiątecznie pozdrawiam.

  Odpowiedz
 7. Stanisława |

  Dziękuję Bogu za poruszenie Twojego serca do takiego działania, jakim jest przesyłanie adresu rekolekcji. To pomaga mi jeszcze bardziej i częściej spotykać się ze Słowem Bożym, które niesie życie. Niech Bóg Cie błogosławi!

  Odpowiedz
 8. BERNADETTA |

  Drogi Andrzeju , Jestem pełna podziwu takim ludziom jak Ty, niech dobry Bóg błogosławi Ci w każdy dzień całego roku 2014, a Duch Św, wskazuje właściwe drogi. Bóg zapłać! Bernadetta

  Odpowiedz
 9. Mirosława |

  Panie Andrzeju !
  Dziękuję za cudowne rekolekcje. Chcę karmić tylko dobrego wilka. Oby ten zły wilk nigdy nie zbliżał się do mnie. Rekolekcje dały mi dużo do myślenia.
  Z Panem Bogiem. Mirka.

  Odpowiedz
 10. Maria |

  Andrzeju
  Dziękuję że jesteś.
  Dziękuję za wszystkie rekolekcje,które dają mi możliwość być lepszym człowiekiem,za słowa otuchy i przemyślenia-którymi dzielę się przesyłając swoim znajomym.
  Życzę Szczęśliwego Nowego Roku 2014,zdrowia i wytrwałości w tym co robisz,bo jesteś nam potrzebny.
  Bóg zapłać za wszystko

  Odpowiedz
 11. Barbara |

  Dziękuje za wszystko. Jestem bardzo wzruszona, że dobro jest takie Wielkie, że są wspaniali ludzie na tym świecie czyniący tak dużo Dobrego dla Boga i dla nas ludzi. Z Panem Bogiem

  Odpowiedz
 12. Elżbieta |

  drogi Andrzeju:)
  Jesteś dowodem na to ,że życie jest piękne i wartościowi ludzie są na tym świecie i że dzięki takim ludziom bedzie lepiej i damy radę pokonać wszystkie trudności dnia codziennego.Dziękuję za tak wspaniałe chwile rekolekcji ,dobrego mailingu i inne miłe i pokrzepiajace serca wiadomości .Niech Bóg ma Cię w swojej opiece w kazdej chwili i w każdym Twoim przedsięwzięciu.Z ciepłymi pozdrowieniami.
  Ela.

  Odpowiedz
 13. Agnieszka |

  Drogi Andrzeju
  Wielkie dzięki za Twoje chwalebne dzieło…z wielkim apetytem i zapałem czytam twoje maie i dziékujé Bogu że Cié nam czytelnikom zesłał. To cenny dar dla nas wszystkich, też dla tych ktòrzy mieszkajà za granicà i nie zawsze majà możliwość np. skorzystania z polskich rekolekcji, pod czym się podpisujé…Z przyjemnościà przyłàczyłabym sié do rozpowszechniania chrześcijańskich wartości.Niech Ci Bóg błogosławi..

  Odpowiedz
 14. Agnieszka |

  Witam. Przede wszystkim dziękuję za wszystkie projekty. Z wieloma książkami i materiałami nie miałabym styczności, gdyby nie Twoja księgarnia i maile pełne zachęty :) dzięki Tobie też poznałam, a właściwie usłyszałam o. Adama Szustaka – w pewny sensie nadał kierunek mojej drodze i widzę jak jest on dobry :) chciałabym przy okazji zapytać czy istnieje taka możliwość, aby książki ukazywały się również w wersji cyfrowej. Chętnie bym je w takiej formie nabyła, ponieważ mamy malutkie mieszkanko i nie mam już gdzie trzymać kolejnych książek. Serdecznie pozdrawiam i życzę wytrwałości :)

  Odpowiedz
 15. maria |

  ……. Pamiętam był taki smutny , w sercu ” dzień i …. czekałam ” na cud ” … Przyszedł wasz pierwszy imail ! Dziękowałam BOGU ❤️

  Odpowiedz
 16. maria |

  Panie ANDRZEJU 3 kwiecien 14 noc … godz milosierdzia

  JESTESCIE dla nas wszystkich potrzebujacych ,opuszczonych , zagubionych , wyrwanych z korzeniami z naszej ojczyzny WIELKIM CUDEM!!!!
  SPRAGNIENI glebokich refleksji i SLOW prostych , dostepnych i kojacych nasze rany i braki lacznosci w SW EUCHARYSTII z JEZUSEM ( bo brak ksiedzy i kosciolow ….) JESTESCIE JAK BALSAM niesiony ubogim i stesknionym , PRZEZ SAMEGO JEZUSA !
  TRWAJCIE ,BO WASZE DOBRO PADA NA DOBRA GLEBE – i tylko modlic sie za was KOCHANI :)
  SZCZESC WAM BOZE !

  Odpowiedz
 17. Małgorzata |

  Andrzeju.
  Dzisiaj otrzymałam Twój pierwszy mail.
  Poczułam ulgę i zrobiło mi się lżej , radośniej na sercu. DZIĘKUJE!!!!!!! :)
  NIECH DZIEJĄ SIE DOBRE RZECZY – Chciałabym też przyczyniać się do tego.
  Bogu niech będa dzięki za Ciebie i dzieła ktore prowadzisz.

  Odpowiedz
 18. ANNA |

  Witam pana Andrzeju . Nie jestem w stanie pomagac finansowo poniewaz nieposiadam zadnej karty kredytowej ani bankowej tylko moge wyslac czek na podanie mi adresu bYm mogla to zrobic . Wszystkie wiadomosci ciekawe wysylam do duzo emaili mam nawet duzy kontakt i utrzymuje kontakt na codzien, nie wiele sama juz moge zrobic , Ale podaje wiadomosci innym ktorzy robia wiele madrych rzeczy dziekuje Bogu ze jestes i robisz dobro . chcialabym wiedziec co zrobic by UNIA EUROPEJSKA PADLA NA SAMO DNO , BY TEN KOLCHOZ JUZ NIGDY NIE POWSAL TEN ZLY SLUZACY SZATANOWI TAK NAM DOPOMUZ BOG ~ Serdecznie pozgrawiam SZESC BOZE !

  Odpowiedz
 19. Elzbieta |

  Bardzo prosze o wiecej szczegolow na temat pomocy czy wspolpracy poniewaz ja mieszkam poza Polska.
  Czy te dzialanie slierowane sa do ludzi tylko mlodych czy do wszystkich?
  Ciesze sie ogromnie ze mamy takich wspanialych mlodych ludzi , ktoezy chca czynic dobro. Niech Pan Bog blogoslawi we wszystkich Twoich poczynaniach .
  Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

  Elzbieta

  Odpowiedz

Co o tym myślisz? Skomentuj!